1 2 3

Masaż poprzeczny Warszawa

Masaż poprzeczny ma na celu przywrócenie prawidłowego przebiegu uszkodzonych włókien kolagenowych w mięśniach, uelastycznienie ich, oraz przeciwdziałanie nawrotom stanów zapalnych.

Pomysłodawcą tej metody masażu był J. Cyriax. Jest ona wykonywana w najbardziej tkliwym miejscu ścięgien, mięśni i więzadeł. Ruch rozcierania przebiega w poprzek włókien mięśniowych , czy kolagenowych. Podczas masażu tkanki masowane najeży rozciągnąć a ruch powinien być wykonywany w tym samym kierunku. W tej technice wyróżnić możemy dwie fazy:

Faza 1 - aktywna, to ruch rozcierający i rozciągający skórę,

Faza 2 - pasywna bez nacisku, powrót do pozycji wyjściowej.


Zapraszamy do współpracy

Firma „DOMED” jest firmą zajmującą się fizjoterapią domową. Tę formę fizjoterapii oferujemy wszystkim pacjentom nie tylko tym, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do gabinetów, ale również tym, którzy nie mają czasu aby uczestniczyć w fizjoterapii organizowanej w gabinetach lub nie czują się komfortowo uczestnicząc w fizjoterapii w gabinetach ogólnodostępnych. Rehabilitacja domowa stwarza bardziej intymne warunki zabiegów rehabilitacyjnych. Zapraszamy do współpracy.