1 2 3

Masaż funkcjonalny Warszawa

Masz funkcjonalny wprowadził to terapii F.M. Kaltenborn. Polega on na wykonywaniu pasywnych ruchów w stawach z jednoczesnym uciskiem na włókna mięśni działających na dany staw. Ruch jest uzależniany od funkcji, jakie dany mięsień pełni. Technikę tego masażu wykonu sie rytmicznie w odpowiedniej pozycji funkcjonalnej.

Ruch terapeuty jest wykonywany w przeciwnym kierunku do funkcji masowanego mięśnia. Celem tego masażu jest przywrócenie prawidłowej długości mięśnia poddanego zabiegowi, celem poprawy zakresu ruchu w dysfunkcyjnym stawie.

Masaż składa się z 3 faz:
- Faza 1 - zbliżanie przyczepów masowanego mięśnia
- Faza 2 - kompresja tkanek i oddalanie przyczepów
- Faza 3 - zwolnienie kompresji, powrót do pozycji wyjściowej.


Zapraszamy do współpracy

Firma „DOMED” jest firmą zajmującą się fizjoterapią domową. Tę formę fizjoterapii oferujemy wszystkim pacjentom nie tylko tym, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do gabinetów, ale również tym, którzy nie mają czasu aby uczestniczyć w fizjoterapii organizowanej w gabinetach lub nie czują się komfortowo uczestnicząc w fizjoterapii w gabinetach ogólnodostępnych. Rehabilitacja domowa stwarza bardziej intymne warunki zabiegów rehabilitacyjnych. Zapraszamy do współpracy.