1 2 3

Laseroterapia

Jest to jedna z dziedzin fizykoterapii, w której do celów leczniczych wykorzystuje się promieniowanie laserowe. Samo słowo laser jest to skrót od angielskiego określenia „light amlification by stimulated emission of radiation” i oznacza wzmocnienie światła przez stymulowaną emisję światła.

Potwierdzony wpływ tej terapii na tkanki to zwiększenie syntezy kolagenu, białek, dochodzi również do zmian w potencjałach błon komórkowych. Laseroterapia ma również wpływ na wydzielanie neuroprzekaźników, oraz odgrywa znaczącą rolę w zwiększaniu fagocytozy i powstawaniu prostaglandyn.

Według aktualnych doniesień, najskuteczniejsze w działaniu są impulsowe lasery biostymulacyjne w zakresie długości fali 905 nm. i mają zastosowanie w:
- trudno gojących się ranach i owrzodzeniach
- przewlekłych stanach zapalnych
- utrudnionym zrastaniu się kości
- chorobach zwyrodnieniowych stawów
- zespołach bólowych w przebiegu dyskopatii szyjnej i lędźwiowej
- zapaleniach okołostawowych
- zespołach przeciążeniowych
- zapaleniach ścięgien
- zapaleniach więzadeł
- zapaleniach pochewek ścięgnistych
- zapaleniach kaletek
- nerwobólach nerwów obwodowych (szczególnie po przebytym półpaścu)
- trądziku pospolitym
- neuropatiach cukrzycowych.


Zapraszamy do współpracy

Firma „DOMED” jest firmą zajmującą się fizjoterapią domową. Tę formę fizjoterapii oferujemy wszystkim pacjentom nie tylko tym, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do gabinetów, ale również tym, którzy nie mają czasu aby uczestniczyć w fizjoterapii organizowanej w gabinetach lub nie czują się komfortowo uczestnicząc w fizjoterapii w gabinetach ogólnodostępnych. Rehabilitacja domowa stwarza bardziej intymne warunki zabiegów rehabilitacyjnych. Zapraszamy do współpracy.