1 2 3

Fizjoterapia onkologiczna Warszawa

Jest bardzo istotna dla pacjenta borykającego się z problemami nowotworowymi. Brak aktywności ruchowej u tej grupy pacjentów jest jednym z czynników zwiększenia ryzyka zaburzeń czynnościowych w obrębie układu ruchu. Jak również wpływa negatywnie na samopoczucie psychiczne, co może prowadzić do zaburzeń depresyjnych, lęków, niepokojów, drażliwości. Poprzez ruch i zabiegi fizykalne proponujemy pacjentom alternatywę, udowadniamy, że ruch jest wskazany, nie jest czymś złym, co mogłoby zagrażać pacjentowi, a wręcz jest lekarstwem umożliwiającym powrót pacjenta do pracy i aktywności społecznej.

Fizjoterapię onkologiczną opieramy na pracy w obszarze ambulatoryjnym pomagając pacjentom po zabiegach operacyjnych w powrocie do sprawności, oraz w obszarze paliatywnym zapewniając pacjentom w ostatnim stadium choroby jak największą pomoc i utrzymanie sprawności do końca, jakże ważne w tych ostatnich chwilach.

W onkologii głównymi problemami jest ból, ograniczenie ruchomości po operacjach oraz obrzęki limfatyczne. Prowadząc terapię tej grupy pacjentów staramy się działać przeciwbólowo, poprzez zabiegi takie jak pole magnetyczne, laser, elektroterapię. Kładziemy nacisk na ruch i kompleksową terapię obrzęku limfatycznego stosując drenaż limfatyczny, oraz bandażowanie uciskowe.

Naszą ofertę z fizjoterapii onkologicznej kierujemy do:

  • - Pacjentów po operacja onkologicznych, chcących powrócić do sprawności fizycznej oraz poprawić samopoczucie psychiczne
  • - Rodzin pacjentów w stanach terminalnych ( paliatywnych), którzy pragną, aby ich podopieczny w tych ostatnich chwilach, mógł cieszyć się możliwością jaka płynie z aktywności ruchowej, w stopniu na jaki pozwala mu stan zdrowia. Aktywność ta jest dla tych pacjentów zbawienna poprze przeciwdziałanie niepożądanym skutkom długotrwałego leżenia, jakimi są odleżyny, zaniki mięśniowe, przykurcze. Rodzinom tych chorych oferujemy również pomoc w kontakcie z placówkami Hospicyjnymi i opiekuńczo - rehabilitacyjnymi, jak i psychologami.

Zapraszamy do współpracy

Firma „DOMED” jest firmą zajmującą się fizjoterapią domową. Tę formę fizjoterapii oferujemy wszystkim pacjentom nie tylko tym, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do gabinetów, ale również tym, którzy nie mają czasu aby uczestniczyć w fizjoterapii organizowanej w gabinetach lub nie czują się komfortowo uczestnicząc w fizjoterapii w gabinetach ogólnodostępnych. Rehabilitacja domowa stwarza bardziej intymne warunki zabiegów rehabilitacyjnych. Zapraszamy do współpracy.